Martynas Valters – neformaliojo ugdymo metų mokytojas

Akmenės rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyrius kasmet visas rajono švietimo įsataigas kviečia teikti nusipelniusių mokytojų kandidatūras metų mokytojo nominacijom gauti.
Šiais metais Akmenės rajono sporto centras neformaliojo ugdymo metų mokytojo nominacijai teikė krepšinio mokytoją Martyną Valters.
Martynas mūsų įstaigoje dirbti pradėjo 2019 m. gegužės 2 dieną. Atrodytų labai trumpas laikas, bet per jį jaunas mokytojas suspėjo ne tik „sušilti kojas“ bet ir savo planuojamų užsiėmimų, organizuojamų renginių skaičiumi ir dalyvavimu sportinėje ir socialinėje veikloje išsiskirti iš kitų.
Martynas ugdo tris jaunųjų krepšininkų grupes (PR1, PR2 ir MU1), kurias sudaro moksleiviai iš Naujosios Akmenės, Akmenės, Ventos ir Papilės. Profesionalaus planavimo dėka pavyko suburti motyvuotą Akmenės rajono 2009 m. gimusių berniukų komandą, kuri šiais metais atstovaus Akmenės rajonui U12 vaikų čempionate „Pirmasis iššūkis“. Suburti vienmečių moksleivių komandą ne dideliame rajone kaip mūsų yra nemažas mokytojo pasiekimas.
Pedagogas aktyviai gilina savo žinias įvairiuose specializuotuose mokymuose ir seminaruose. 2020 m. pavasario metu dėl karantino buvome priversti vykdyti ir organizuoti nuotolinį ugdytinių mokymą. Tai tapo tikru išūkiu su, kuriuo Martynas susitvarkė puikiai. Cituojant kai kurių tėvelių mintis „tiesiog norėjosi ir patiems dalyvauti jo nuotolinėse treniruotėse“. Jo tiesioginis asmeniniu pavyzdžiu taikytas nuotolinis mokymas puikiai veikė.
Krepšinio mokytojas neapsiriboja tik krepšinio populiarinimu. Martynas yra aktyviai sportuojantis ir atstovaujantis rajonui trejose Akmenės rajono reprezentacinėse komandose: Regionų krepšinio lygoje (išrinktas komandos kapitonu), Lietuvos futbolo federacijos III lygoje ir Lietuvos mažojo futbolo 7X7 čempionate (šiemet buvo užimta aukšta 4 vieta). 2019 m. vykdė Akmenės rajono sporto centro neformaliojo švietimo BMX programą. Savo iniciatyva jau antrus metus, liepos – rugsėjo mėnesiais, organizuoja ir vykdo atviras Akmenės rajono teniso pirmenybes, prisideda prie Naujosios Akmenės miesto šventės bei Akmenės rajono sporto centro sportinių renginių organizavimo.
2019 m. birželio 27 d. Akmenės rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-154 Martynas Valters buvo deleguotas į Akmenės rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybą, o vėliau buvo išrinktas ir jos pirmininku.
Viskas ko imasi mūsų mokytojas jam pavyksta ir tikime, kad tai ne atsitiktinumas, o bruožas žmogaus, kuris turi pedagoginį pašaukimą.
Didžiuojamės ir viso kolektyvo vardu sveikiname Martyną tapus 2020 m. Akmenės rajono neformaliojo ugdymo METŲ MOKYTOJU.
Pasveikinti Martyno Valters atvyko (iš kairės):
Akmenės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Rekis, Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, Akmenės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Neringa Vaičiūtė-Gabalienė, Akmenės rajono sporto centro direktorius Mantas Mačius ir savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis.