Įspūdingas sportinis-pažintinis žygis!

2022 metų birželio 21-22 dienomis septyniolika Akmenės rajono sporto centro stalo teniso skyriaus ir neformalaus vaikų švietimo programos „Žaiskime stalo tenisą“ jaunųjų stalo tenisininkų kartu su mokytojais Loreta Aveliene ir Lorenu Vismantu išvyko į pažintinį–sportinį žygį po Žemaitijos nacionalinį parką.
Šis žygis buvo dalinai finansuojamas Akmenės rajono savivaldybės programos projekto „Paskatinkime Akmenės rajono stalo tenisininkus“ lėšomis.
Savo kelionę pradėjome 9 valandą ryto nuo Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija ir Akmenės krašto muziejus. Pirmasis lankytinas objektas – Žemaitijos nacionalinis parkas Platelių turistų informacijos centras. Jame gidė žemaičių kalba supažindino su Platelių ežero atsiradimo legenda, jo salomis, istorija, gyvūnija. Vėliau aplankyta Plateliu Dvaro Sodyba su etnografinio muziejaus eksponatais, iš kurių originalumu išsiskyrė užgavėnių kaukės. Užlipome į 15 m aukščio Siberijos apžvalgos bokštą, iš kurio matyti Platelių, Beržoro ežerai bei Siberijos pelkė.
Popiet pasiekėme stovyklavietę „Banga“, esančią šalia Paltelių ežero. Įsikūrę žaidėme su kamuoliu, maudėmės. Vakarienei valgėme ant laužo keptus šašlykus.
Antrąją dieną padarę rytinę mankštą ir papusryčiavę, pėsčiomis iškeliavome susipažinti su šaltojo karo ekspozicija, esančia už 3 km nuo stovyklavietės. Po pietų įveikėme 2,3 km ilgio kalvotą Paplatelės pėsčiųjų taką, žaidėme kvadratą, kitus žaidimus ir ilgai maudėmės. Vėlai vakare pilni įspūdžių ir įdegę saulėje, sugrįžome namo.
Dėkojame tėveliams už pasitikėjimą, o vaikams už atsakingą elgesį.
Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“
pirmininkė Loreta Avelienė