SAULIUS POŠKA 1955-2021

       

                 Į Amžinybę išėjo mokytojas SAULIUS POŠKA, gyvenęs Ventoje, ilgus dešimtmečius jaunąją kartą mokęs Futbolo ir aukštais pasiekimais garsinęs  Akmenės rajoną visoje Lietuvoje. 1977 metais Saulius baigė Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą, įgijo bakalauro laipsnį ir fizinio auklėjimo dėstytojo kvalifikaciją. Tais pačiais metais Saulius paskiriamas dirbti Akmenės vidurinės mokyklos mokytoju, vėliau- Akmenės rajono sporto mokyklos treneriu. Nuo 2009 m. Saulius Poška pradėjo dirbti Akmenės rajono sporto centro Futbolo treneriu, savo pareigas atlikdamas labai gerai. Treneris visada domėjosi futbolininkų rengimo naujovėmis, kruopščiai ruošdavosi kiekvienai treniruotei. Jis sugebėjo įvertinti auklėtinių privalumus ir trūkumus, dirbdamas su kiekvienu auklėtiniu individualiai, diferencijuodamas užduotis pagal vaikų pasirengimo lygį. Mažieji Akmenės rajono sporto centro auklėtiniai gerbė Saulių ir kaip mokytoją ir kaip žmogų. Saulius Poška visada išlikdavo nuoširdus, tolerantiškas žmogus, gerbiamas ir vertinamas darbo kolegų ir kitų miestų bei rajonų trenerių.

Dėl šios skaudžios netekties,  Akmenės rajono sporto centro  kolektyvas,  nuoširdžiai  užjaučiame  žmoną Veroniką, dukras  Agnę, Godą ir visus artimuosius.

SU MUMIS LIEKA ŠVIESUS  MOKYTOJO SAULIAUS POŠKOS ATMINIMAS……

Stalo tenisininkai – tarp piešinių

Akmenės rajono sporto centro stalo tenisininkai savo piešiniais siunčia aiškią žinią – jiems labai svarbu sportuoti, varžytis, mokytis bei bendrauti su draugais stalo teniso salėje💪🏓👏
Keletas citatų iš vaikų įžvalgų bei pasiūlymų treniruočių procesui:
# Apšilimo metu řasti „Tylos karalių“, kad mes vaikai išmoktume tylos🤫
# Treneris mus vis naujo išmoko, nerėkia ant mūsų, o paaiškina, kad taip negalima🧏‍♂️
# Nupiešiau, kaip žaidžiu stalo tenisą su draugais ir mes laimingi🙃
# Norėčiau daugiau draugiškumo tarp draugų👫
# Patinka įtupstai ir ir atsispausdimai💪

Akmenės stalo tenisui – 85 metai

Stalo tenisą į Lietuvą „atvežė“ studentai, studijavę užsienyje bei užsienio atstovybių diplomatai. Pirmasis stalo teniso turnyras Lietuvoje vyko 1925 m., jame dalyvavo 4 sporto klubų nariai. 1927 m. įvyko pirmosios Lietuvos ping-pong pirmenybės, Taigi, nuo 1927 m. čempionato pradėta skaičiuoti Lietuvos stalo teniso istorija.
Žaisti stalo tenisą Akmenės rajone pradėta 1935 m. Kultūros namų antrame aukšte buvo pastatytas stalo teniso stalas. Stalo teniso entuziasto, akmeniškio a.a. Alberto Ramanausko pasakojimu, iki antrojo pasaulio karo stalo tenisą Akmenėje žaidė jo vyresnieji broliai Jonas ir Vytautas Ramanauskai, Akmenės mokyklos mokytojai Antanas Stanevičius ir Jakutis.
Po antrojo pasaulinio karo, 1946 metais, K. Kasakausko g. 18 name buvo kultūros namai. Antro aukšto langai buvo užkalti stalo teniso lentomis, jas nuplėšė ir pastatė stalą žaidimui.1947 m. stalas buvo pervežtas į Akmenės špitolę, kurioje buvo parapijos salė. Salė buvo nešildoma, žaisdavo su pirštinėmis, rakečių neturėjo, todėl žaisdavo su išpjautomis lentelėmis arba knygomis su guminiu kamuoliuku.
1952 metais įkurtame Naujosios Akmenės mieste vyko stalo teniso renginiai. Kasmet buvo organizuojamos Akmenės rajono asmeninės pirmenybės, kuriose dalyvaudavo Naujosios Akmenės, Akmenės, Sablauskių, Agluonos, Kivylių, Papilės sportininkai.

NAUJOS ISTORIJOS PRADŽIA

Kažkam pirmi žingsniai, prisilietimai bei pažintis su sportu. Kažkam išugdytas įprotis būti fiziškai aktyviam. Yra tokių, kurie sporto dėka jautė vidinį pasididžiavimą galėdami atstovauti Akmenės rajonui. Daug neužmirštamų nuotraukose ir prisiminimuose likusių pergalių, pralaimėjimų ir emocijų.
NAUJOSIOS AKMENĖS SPORTO RŪMAI pastatyti 1973 m. skaičiuoja savo paskutines gyvavimo dienas. Turbūt, dar nuo 2008 m., kada Akmenės rajono savivaldybė įsigijo šį pastatą iš AB Akmenės cementas, buvo tyliai ir garsiai svajojama apie mūsų rajono sporto rūmų rekonstrukciją. Lankėsi daug įvairių valdžios atstovų. Beveik visi žadėjo…
Spalio 27 d. pasirašyta rangos darbų sutartis pastato – sporto rūmų (1U3p), kiemo aikštelės (b1), Žemaitijos g. 2, Naujoji Akmenė, rekonstravimo darbai.
Dabartinis pastato valdytojas Akmenės rajono sporto centras šiuose sporto rūmuose stabdo veiklą. Administracija keliasi į Naujosios Akmenės Ramučių gimnaziją, treniruoklių salė duris atvers sporto centrui priklausančioje bokso salėje (Nepriklausomybės al. 17B, Naujoji Akmenė). Dalis varžybų bus vykdomos Saulėtekio progimnazijai priklausančioje pradinės mokyklos sporto salėje ir Ventos gimnazijos sporto salėje (kada bus pabaigta ten prasidėjusi renovacija).
Tikimės, kad rangos darbai bus įgyvendinti per numatytą 24 + 6 mėnesių laikotarpį ir senojo pastato liks tik šilti prisiminimai.
Sporto rūmai pasikeis neatpažįstamai. Baseinas su pirčių ir srovinių vonių zona, treniruoklių salė, universali jogos ir aerobikos salė, kavinė, aplinka su mažąja architektūra. Visa tai taps ne tiks sporto traukos centru, bet ir sveikatinimo, reabilitacijos ar laisvalaikio praleidimo vieta.
Nerimaujančius galime nuraminti. Mėsos turėsite kus nusipirkti. Šalia esančio prekybos centro sporto rūmų rekonstrukcija nepalies.

FUTBOLO AIKŠTĖS ATIDARYME – FUTBOLO ŽVAIGŽDĖS

2016 metais parengtas sporto paskirties inžinerinio statinio V. Kudirkos g. 29A, Naujoji Akmenė, supaprastintas rekonstrukcijos projektas ir per tris metus dviem etapais įgyvendintas futbolo aikštės projektas plačiai atvėrė vartus ne tik Akmenės rajono, bet ir visai Lietuvos regiono futbolo bendruomenei.
Projektas didžiąja dalimi buvo finansuotas Akmenės rajono savivaldybės lėšomis (virš 400 000 Eur). Už šią sumą buvo atlikti žemės, grunto paruošimo, elektros galios ir LED apšvietimo instaliacijos įrengimo, drenažo, lietaus surinkimo, aptvėrimo segmentine tvora, įrengtas elastinis gumos sluoksnis, dirbtinės dangos montavimo ir užpildo įsigijimo darbai.
Lietuvos futbolo federacija (LFF) pagal dvišalę panaudos sutartį 10 metų laikotarpiui Akmenės rajono sporto centrui skyrė neatlygintinai valdyti ir naudoti dangą, kurios vertė be PVM arti 80 000 Eur. Aikštės išmatavimai 72×109 m. Artimiausios panašių matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštės randasi Mažeikiuose (1) ir Šiauliuose (2).
Spalio 17 d. buvo paskirta futbolui ir naujos aikštės atidarymui. Nuo 10 val. ryto vyko regioninis turnyras „Akmenė myli futbolą“. Dalyvavo 2006 m. gimusių ir jaunesnių moksleivių komandos iš Pakruojo sporto centro, Telšių futbolo akademijos „Džiugas“, Mažeikių futbolo klubo „Atmosfera“, Šiaulių futbolo akademijos (2 komandos) ir Akmenės rajono sporto centro. Buvo žaidžiama rato sistema po 1 kėlinį po 20 min.
Po vaikų turnyro oficialiame aikštės atidaryme dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius, Šiaulių apskrities futbolo federacijos valdybos nariai Deivis Kančelskis ir Rimantas Viktoravičius, rangos darbus atlikusių UAB LB Baltic vadovas Darius Sabaitis, R. Kraujučio įmonės „Aras“ atstovai bei Akmenės rajono sporto centro vadovas Mantas Mačius. Savivaldybės meras V. Mitrofanovas su linksmu palinkėjimu: „visi kurie palaiko Akmenės rajoną juos ima lydėti sėkmė. Futbolo federacijai skyrus dirbtinę dangą, ir šalies rinktinė paskutinėse keturiose rungtynėse žengia be pralaimėjimų.“ įteikė svečiams naujosios aikštės foto paveikslus.
Šventės kulminacija buvo draugiškos rungtynės tarp jungtinės Akmenės rajono ir svečių iš sostinės Vilniaus futbolo klubo „Prelegentai“ komandų.
Akmenės rajono komandą sudarė žaidėjai dalyvaujantys pirmoje, antroje ir trečioje šalies futbolo lygose. Savo futbolo kelią pradėję Akmenės rajone ar dabar žaidžiantys rajono reprezentacinėse komandose.
Varžovų ekipoje buvo ne mažai iš televizijos ekranų žinomų žaidėjų (Linas Zareckas, Vytaras Radzevičius) bei praeityje žinomų garsių futbolo profesionalų, tarp kurių buvo ir LFF prezidentas Tomas Danilevičius bei iš Naujosios Akmenės kilęs daugkartinis šalies čempionas Nerijus Radžius.
Rungtynės vyko du kėlinius po 40 min. ir po pagrindinio laiko baigėsi lygiosiomis 3:3. Po baudinių serijos rezultatu 5:4 pergalę šventė Akmenės rajono ekipa.
Akmenės rajono sporto centre futbolo skyrių lanko daugiau nei 80 vaikų iš viso rajono. Dirba 4 futbolo specialistai, todėl šios modernios aikštės atsiradimas labai svarbus sėkmingam tolimesniam futbolo vystymui ir tradicijų puoselėjimui Akmenės rajone.
Akmenės rajono sporto centro informacija

Martynas Valters – neformaliojo ugdymo metų mokytojas

Akmenės rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyrius kasmet visas rajono švietimo įsataigas kviečia teikti nusipelniusių mokytojų kandidatūras metų mokytojo nominacijom gauti.
Šiais metais Akmenės rajono sporto centras neformaliojo ugdymo metų mokytojo nominacijai teikė krepšinio mokytoją Martyną Valters.
Martynas mūsų įstaigoje dirbti pradėjo 2019 m. gegužės 2 dieną. Atrodytų labai trumpas laikas, bet per jį jaunas mokytojas suspėjo ne tik „sušilti kojas“ bet ir savo planuojamų užsiėmimų, organizuojamų renginių skaičiumi ir dalyvavimu sportinėje ir socialinėje veikloje išsiskirti iš kitų.
Martynas ugdo tris jaunųjų krepšininkų grupes (PR1, PR2 ir MU1), kurias sudaro moksleiviai iš Naujosios Akmenės, Akmenės, Ventos ir Papilės. Profesionalaus planavimo dėka pavyko suburti motyvuotą Akmenės rajono 2009 m. gimusių berniukų komandą, kuri šiais metais atstovaus Akmenės rajonui U12 vaikų čempionate „Pirmasis iššūkis“. Suburti vienmečių moksleivių komandą ne dideliame rajone kaip mūsų yra nemažas mokytojo pasiekimas.
Pedagogas aktyviai gilina savo žinias įvairiuose specializuotuose mokymuose ir seminaruose. 2020 m. pavasario metu dėl karantino buvome priversti vykdyti ir organizuoti nuotolinį ugdytinių mokymą. Tai tapo tikru išūkiu su, kuriuo Martynas susitvarkė puikiai. Cituojant kai kurių tėvelių mintis „tiesiog norėjosi ir patiems dalyvauti jo nuotolinėse treniruotėse“. Jo tiesioginis asmeniniu pavyzdžiu taikytas nuotolinis mokymas puikiai veikė.
Krepšinio mokytojas neapsiriboja tik krepšinio populiarinimu. Martynas yra aktyviai sportuojantis ir atstovaujantis rajonui trejose Akmenės rajono reprezentacinėse komandose: Regionų krepšinio lygoje (išrinktas komandos kapitonu), Lietuvos futbolo federacijos III lygoje ir Lietuvos mažojo futbolo 7X7 čempionate (šiemet buvo užimta aukšta 4 vieta). 2019 m. vykdė Akmenės rajono sporto centro neformaliojo švietimo BMX programą. Savo iniciatyva jau antrus metus, liepos – rugsėjo mėnesiais, organizuoja ir vykdo atviras Akmenės rajono teniso pirmenybes, prisideda prie Naujosios Akmenės miesto šventės bei Akmenės rajono sporto centro sportinių renginių organizavimo.
2019 m. birželio 27 d. Akmenės rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-154 Martynas Valters buvo deleguotas į Akmenės rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybą, o vėliau buvo išrinktas ir jos pirmininku.
Viskas ko imasi mūsų mokytojas jam pavyksta ir tikime, kad tai ne atsitiktinumas, o bruožas žmogaus, kuris turi pedagoginį pašaukimą.
Didžiuojamės ir viso kolektyvo vardu sveikiname Martyną tapus 2020 m. Akmenės rajono neformaliojo ugdymo METŲ MOKYTOJU.
Pasveikinti Martyno Valters atvyko (iš kairės):
Akmenės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Rekis, Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, Akmenės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Neringa Vaičiūtė-Gabalienė, Akmenės rajono sporto centro direktorius Mantas Mačius ir savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis.

Tarptautiniai turnyrai

Akmenės SC „Patriots“ U-16 vaikinai ir merginos, besiruošdami naujiems MKL sezonams,  rugpjūčio mėn. dalyvavo tarptautiniuose turnyruose. Merginos, turnyre Siguldoje (Latvija) tarp 4 komandų  laimėjo 3 vietą, vaikinai  turnyre Rakvere (Estija) tarp 8 komandų laimėjo 4 vietą. Sėkmės ir gerų startų naujuose sezonuose. Daugiau nuotraukų 

 

Aktyvus poilsis – geriausias

Akmenės rajono sporto centras įgyvendindamas Akmenės rajono savivaldybės vaikų socializacijos (vasaros užimtumo) programos projektą „Vasarokime sportuodami“ rugpjūčio 17-21 dienomis stovyklavo prie Germanto ežero (Telšių r.). Stovyklos dalyviai gerino fizines savybes, gilino sporto šakų taktines gudrybes, keliavo į žygius, maudėsi, plaukiojo baidarėmis ir irklentėmis, žaidė įvairius žaidimus. Laikas neprailgo ir taip ilgai laukta stovykla prabėgo kaip akimirka.
Ačiū dalyvavusiems sportininkams už geras emocijas ir motyvaciją, tėveliams už pasitikėjimą, o mokytojams Adomui Mikai, Armando Tarlazis Vieira Dos Santos, Sauliui Momkauskui, Martynui Valters ir pavaduotojai Aistei Momkauskienei už prisiimtą atsakomybę ir visos stovyklos metu demonstruotas aukštas pedagogines ir sportines žinias.
Geromis emocijomis pasitinkame naujus mokslo metus ir laukiame kitos vasaros stovyklos. Daugiau nuotraukų

Šlepečių bėgimas 2020

Rugpjūčio 14 d. Naujojoje Akmenė vyko trečiasis🏃‍♀️🏃‍♂️ „Šlepečių bėgimas 2020“, skirtas Akmenės rajono 70-čiui paminėti.
Vaikai, jaunimas, suaugusieji linksmai nusiteikę bėgo Naujosios Akmenės parko takeliais. Dalyviai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes, jų buvo penkios:
2014 m. gim. ir jaun. grupėje 200 m distancijoje 🥉vietą iškovojo Tėja Veinberger, 🥈vietą laimėjo Rugilė Norvaišaitė, nugalėjo 🏆🥇Saulė Momkauskaitė.
2010-2013 m. gim. grupėje 200 m distancijoje 🥈vietą laimėjo Rugilė Mačiūtė, nugalėjo 🏆🥇Austėja Pociūtė. Berniukų grupėje 🥉 vietą laimėjo Danielius Gricius, 🥈vietą iškovojo Neilas Girdžius, nugalėjo 🥇🏆Vilimantas Laurinaitis.
2006-2009 m. gim. grupėje 700 m distancijoje mergaičių grupėje 🥉vietą laimėjo Saulė Kragaitė, 🥈vietą iškovojo Manvydė Vaičiūtė, nugalėtoja 🏆🥇tapo Adrija Prokopenko. Berniukų grupėje 🥈vietą laimėjo Matas Jarušauskas, nugalėjo 🏆🥇Grantas Veinberger.
2002-2005 m. gim. grupėje 700 m distancijoje nugalėtoja tapo 🏆🥇Rusnė Prokopenko. Vaikinų grupėje 🥉vietą iškovojo Daniel Cerezuela, 🥈vietą laimėjo Justas Stabrauskas, nugalėjo 🥇🏆Karolis Laukutis.
2001 m. gim. ir vyresnių grupėje 700 m distancijoje nugalėtojais 🏆🥇tapo Lina Veinberger ir Martynas Valters, 🥈vietą užėmė Ruslanas Prokopenko.
Kiekvienam 🏃‍♀️🏃‍♂️bėgimo dalyviui įteiktas 🎖specialus atminimo medalis. Bėgime dalyvavo 47🏃‍♀️🏃‍♂️, 24 žiūrovai 👨‍👩‍👧‍👦 Prizininkai apdovanoti medaliais, nugalėtojai atminimo prizais.
Renginys organizuotas įgyvendinant Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Švietimo mainų paramos fondo sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą renginių organizavimo projektą „Judėjimas sveikata“.   Daugiau nuotraukų 

Savaitė su sportu (Tinklinis)

 

Tinklinio 🏐turnyru pradėjome savaitę su sportu. Turnyre dalyvavo 4 komandos, kurios rato sistema sužaidė po 3 mačus ir paaiškėjo prizininkai 🏆 🥉 iškovojo komanda “Fortūna”, kuriai atstovavo Julija Gudelevičiūtė, Gabijus Gudelevičius, Mindaugas Kalenda, Dominykas Viliušis. Po atkaklios kovos čempionams nusileido ir 🥈 laimėjo “Kruopiai” komanda, kuriai atstovzvo Vitalijus Damskis, Aurelijus Balnys, Žilvinas Peštenis. Nugalėtojais tapo 🏆🥇 Akmenės rajono sporto centro komanda, už kurią žaidė Mantas Mačius, Evaldas Radionovas, Saulius Momkauskas.
Turnyras organizuotas įgyvendinant Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos projektą “Judėjimas sveikata”.